Contact Us

Instagram

Instagram did not return any images.

A1


Yanmaz

& Yangın bariyeri oluşturur


nanomant; doğal özelliği sayesinde asla yanmaz bir üründür. nanomant; bu özelliğine ilave olarak olası bir yangın durumunda etrafına yangın bariyeri oluşturarak yangının yayılmasını, iç mekanlarda yangın yayılmasını engellediği gibi insanların bulunduğu ortamda daha uzun süreli kalma / yardım bekleme şansı verebilmektedir. nanomant; bu özelliği ile hem yalıtım hem yangın önleme özelliği içeren çok önemli ileri teknolojik bir üründür.

Düşük

ısı

iletkenliği


nanomant; kendi bünyesini oluşturan nano teknolojik partiküller sayesinde tüm elementlerin istenilen özelliklerde oluşması sağlandığından lamda ölçüleri cazip değerlere indirilebilmiştir. Sektörümüzde bu oranların 0.036 ve yukarısı iken nanomant ısı iletkenlik değerleri 0.030 olarak sektörde yerini almıştır. nanomant standart ürünü 0.033 olarak tasarlanmıştır ve bu ürün sektörde çok önemli bir düşük iletkenlik olarak kabul görmektedir.

üstün

ses yalıtım

özelliği


nanomant; binanızın maruz kaldığı ve insanların hayat standartlarını olumsuz yönde etkileyen her türlü seslere üstün bariyer oluşturmakta ve insanların yaşam alanlarında daha sessiz ve huzurlu bir yaşam standartı sunmaktadır. nanomant;İç mekan duvar ve tavan cephesinde kullanıldığında odalar ve daireler arası üstün ses yalıtım özelliği sağlamakta ve yaşam konforunu bu anlamda artırmaktadır. Bu anlamda nanomant aynı zamanda bir iç mekan ses yalıtım malzemesi olarak’ta önemli bir üründür. nanomant iç mekanlarda oda hacimlerinin kısıtlanmaması için 2 cm olarak tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

AR-GE

SÜREKLİLİĞİ


nanomant; tüm ar-ge çalışmalarını kendi bünyesinde bulunduran bir firmadır. Bu nedenle iş ortaklarımızdan gelebilecek önerileri ve dünyadaki gelişmeleri yakından izleme ve gerektiğinde hayata geçirme konusunda anlık müdahaleye uygun bir kadroya sahiptir. Ayrıca nanomant kendi ar-ge çalışmalarından elde edeceği yenilikleri daima güncelleyerek insanların yaşam konforlarına olumlu katkılar sağlamaktadır.

pürüzsüz

ve estetik

dış yüzey


nanomant; kullanma talimatına göre uygulandığında binaların dış yüzeylerinde eksiz ve düz bir satıh elde edilecektir. nanomant; uygulamasında kullanılacak nanosaten sayesinde yüzeylerde pürüz kalmayacak ve boyanabilir bir cephe oluşacaktır. nanomant uygulama klavuzu dikkatlice okunmalı ve uygulamada hassasiyet gösterilmelidir. Bilindiği gibi günümüzde ısı yalıtımı kadar dış görsellikte çok önemli bir faktör durumundadır.

HAFİFTİR


nanomant; bünyesinde barındırdığı elementlerin doğası gereği hafif bir üründür. kalınlığına bağlı olarak 4.80 kg/m2 ile 6.10 kg/m2 arasında değişen bir ağırlığa sahiptir. nanomant bu özelliği sayesinde binalarda risk oluşturabilecek ağırlığa sebep olmaz. Bilindiği gibi ülkemizde birçok bina 10 yıldan önce yapılan yapılardan oluşmaktadır. Bu eski binaların taşıyıcı kolonlarının ne derece güçlü oldukları sorusunu akıllara getirmektedir ve bu hayati önem taşıyan çok hassas bir noktadır. Günümüzde kullanılan birçok dış cephe malzemesinin kütle ağırlığına baktığımızda, ağırlıklarının 27 kg/m2 ile 61 kg/m2 arasında değiştiğini ve bina cephe ölçüsüne uyarlandığında yüzlerce ton ağırlığın binalara artı yük olarak getirmiş olacağı gözardı edilmemelidir. Oysa nanomant aynı cephede çok düşük ve risk oluşmayacak bir ağrılıkla üstelik daha konforlu bir ürün olarak yerini alacaktır.

sınırsız

dekoratif seçeneği


nanomant; uygulandığı cephelere sunduğu tüm konforların yanısıra sınırsız dekorasyon imkanı da sunmaktadır. Standart dekor ürünlerimiz olan söve, katsilme,taç,fuga vb. ürünlerin yanında talep edildiğinde binaya özel tasarlanmış ürünlerinde imalatı yapılmaktadır. Her türlü cephe tasarımına uygun olarak imalatın yanında talep edilmesi halinde bünyemizde bulunan mimar ve kadrosu tarafından üç boyutlu cephe tasarımları da yapılmaktadır.

doğa

dostudur


nanomant; içeriği itibarı ile kanserojen madde içermeyen ve insan sağlığına zararı olmayan bir dış cephe malzemesidir. Ayrıca nanomant kullanım aşamasında inşaatsal atık oluşmasına neden olmayan ve her parçası cephede kullanılabilen bir üründür. nanomant; çevreye duyarlı formülasyonu sayesinde yağmur ve diğer olumsuz koşullardan etkilenme oranı çok azdır. Dış cephe kaplamalarında önemli bir sorun olan yüzey kirlenmesi genel olarak pürüzlü cephe dokularından kaynaklanmaktadır ancak nanomant sayesinde pürüzsüz bir cephe yüzeyi elde edilmiş olacağından bu sorun son bulmaktadır.

nefes alabilen

yaşam alanları

sağlar


nanomant; oluşumunu sağlayan doğal ve insan sağlığını olumsuz etkilemeyen mineraller sayesinde binaların ve yaşam alanlarının nefes almasını, diğer bir deyişle hava akımlarını engellemez. Aksi halde binanın ve yaşam alanlarının havasız kalması durumunda insanların yaşam standartları olumsuz etkilenebilir ve çeşitli sağlık sorunları yaşayabilir olurdu. İçeride oluşan sağlıksız havanın dışarı atılması ve temiz havanın bina içerisine girmesin engellenmemesi nanomant ile mümkündür.

darbelere

karşı dayanıklı


nanomant; iklim değişikliklerinden etkilenmeyen ve iklim değişikliklerine dirençli oluşum özelliğine sahiptir. Uygulama klavuzunda belirtilen bir uygulama sonrasında uzun yıllar yüzeylerde açma ve yer değişikliği görülmeyecektir. nanomant ile kaplanan cepheler, oluşacak darbelerden etkilenmez ve kırılmaz.( kasıtlı ve maharetli kırımlar hariç ) nanomant binaların zemin temas alanarında rahatlıkla kullanılabilecek bir üründür.

nemden

& sudan

etkilenmez


nanomant; uygulama sorasında nemden ve rutubetten etkilenmeyen bir üründür. nanomant; hava koşullarına bağlı olarak yağmur, kar, rüzgar ve oluşabilecek tozlu yağmurlardan etkilenmeden uzun yıllar konutunuzu koruyacak güce sahiptir. nanomant uygulaması uygun bir boya ile sonlandırılmalıdır. Aksi halde boyanın kalitesinden kaynaklanabilecek küflenmeler, kabarmalar, renk değişimleri vb.olumsuzluklar her ne kadar nanomant’a zarar veremesede cephede hoş olmayan görselliklere neden olabilmektedir.

ekonomiktir


nanomant; piyasada işlem gören muadil ürünlerle veya ithal edilen ürünlerle her alanda üstün olmanın yanısıra fiyat olarakta çok ekonomik bir üründür. Ucuzluğun simgesi olan çin’den alınan muadil ürünler dahi nanomantı’ın yanında pahalı kalmaktadır. Ayrıca piyasadan elde edilen ve dış cephede kullanılan ancak ısı iletkenlik açısından yalıtım malzemesi özelliği taşımayıp, yapı malzemesi olan cephe malzemelerinin yalıtım özelliğine kavuşması için kullanılması gereken eps-xps veya taşyünü malzemelerin maliyetleri dikkate alındığında nanomant son derece ekonomik ve kolay uygulanabilen bir ürün olarak öne çıkacaktır.

satışa cazibe

katkısı


nanomant; Satış amaçlı faaliyet gösteren müteahhitler için çok önemli satış desteği olarak sunulabilecek bir ayrıntıdır. Özellikle dış cephelerde nano teknolojik bir ürün kullanılmış olması, yanmıyor ve hafif olması, darbelere karşı dayanıklı ve genleşmiyor olması nanomant’ın birkaç önemli özelliğidir. Ayrıca ekonomik olması ve milli üretim olması gibi etkiler dikkate alındığında bu ürünün tercih edilmemesi için bir nedeni biz henüz tespit edemedik. Bu nedenle nanomant, sektörde yakın geleceğin ve hatta çağın ileri teknolojik ürünü olarak adlandırılacağı kesindir.